Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #7 - „Arktyka"

Weekendowe polecajki #7 – „Arktyka”

Ciepła kurtka, śniegowce i w drogę! Dziś wyruszamy w podróż w nieznane. To będzie walka o przetrwanie i przyszłość pełna niewiadomych. Propozycją na ten weekend jest Arktyka. Film o mężczyźnie, który rozbił się na mroźnych terenach koła podbiegunowego, będzie trzymał w napięciu do samego końca, a czy puści? Tego można się dowiedzieć tylko oglądając Arktykę!

Aby zachować równowagę po zeszłotygodniowej dawce śmiechu, proponujemy pozycję pełną emocji. Przenosimy się na koło podbiegunowe, gdzie bohatera czeka prawdziwa walka o przetrwanie. Dzisiejszy film na weekend zdecydowanie nie należy do łatwych, ale warto towarzyszyć mężczyźnie w dalekiej podróży.

Arktyka dostępna jest na platformach Netflix, HBO GO, Player lub Ipla.

Garść faktów

Film z 2018 roku w reżyserii Joe Penna to 1,5 godziny ciężkiej przeprawy przez mroźne tereny Arktyki. Został nominowany do Bandung Film Festival for Imported Film i chociaż nie wygrał, to zdecydowanie zasługuje na uwagę. Co ciekawe, film kręcony był na Islandii. W rolach głównych wystąpili: Mads Mikkelsen (Overgård), Maria Thelma Smáradóttir oraz Tintrinai Thikhasuk.

Pośrodku niczego

Na mroźnej Arktyce rozbija się samolot, a jego pasażer przeżywa. Gromadzi przydatne przedmioty i czeka na ratunek. Musi zmierzyć się z samotnością i nieznanym terenem. W trakcie jednego z wyjść z wraku zauważa helikopter. Załoga dostrzega go i przymierza się do lądowania, ale niestety pogarszająca się pogoda nie pozwala im na bezpieczne usadzenie maszyny. W rezultacie rozbijają się. Dwóch mężczyzn ginie, a przeżywa kobieta, która jest ciężko ranna i nieprzytomna. Bohater wydobywa ją ze zniszczonego helikoptera i zabiera ją do swojego wraku samolotu.

Stan kobiety się pogarsza się, więc mężczyzna zmuszony jest wyruszyć w daleką drogę do najbliższego schronienia dla badaczy. Podróż należy do wyczerpujących, trudnych i nieprzewidywalnych. Niepewność i napięcie nie puszczają do samego końca.

They’ll be here tomorrow… Or the day after tomorrow. Don’t worry.

Pełna emocji pozycja, która zapada w pamięci – to zdanie świetnie opisuje dzisiejszy film na weekend.  Rozgrzewa, pomimo śnieżnych krajobrazów otaczających bohaterów. Bez wątpienia warto obejrzeć, zapamiętać i polecić!

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki

Weekendowe polecajki #7 - „Arktyka"
fot. IMDb

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.