Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #8 - „Siedem"

Weekendowe polecajki #8 – „Siedem”

Kolejna dawka emocji, ale tym razem w thrillerze. Siedem to ciekawa interpretacja grzechów głównych. Pozycja, którą pewnie wiele osób pominęło, gdy leciało w telewizji, ale warto w ten weekend obejrzeć całość. Świetna obsada i zaskakująca fabuła sprawią, że w napięciu czeka się na to, co wydarzy się na koniec.

Najbliższy wieczór należy zarezerwować na seans filmu Siedem. Dwie godziny wrażeń i rozmyślań nad sposobem działania mordercy, uczuciami bohaterów i znaczeniem zabójstw. Niekoniecznie dla osób wrażliwych, ale dla tych, którzy mają się nerwy ze stali i lubią dreszczyk emocji, nie pozostaje nic innego jak usiąść i cieszyć się seansem. Natomiast film można obejrzeć na Netflixie.

Garść faktów

Kolejny świetny film w reżyserii Davida Finchera! I tym razem reżyser nie zawiódł i zagwarantował dawkę emocji ze wspaniałą obsadą i wartką akcją. Produkcja  z 1995 roku otrzymała kilka nominacji m. in. do Oscara za najlepszy montaż, a także może pochwalić się także wygranymi takimi jak: Złoty Popcorn – Najlepszy film czy Saturn – Najlepsza charakteryzacja. A rolach głównych zobaczymy świetnych aktorów, takich jak: Brad Pitt, Morgan Freeman, Gwyneth Paltrow, Kevin Spacey.

Grzechy główne

Wydział zabójstw w jednym z miast w Stanach Zjednoczonych dostaje zgłoszenie zaskakującego morderstwa. Znaleziono mężczyznę, który zmarł z przejedzenia. Wątpliwa przyjemność prowadzenia sprawy tego nietypowego zabójstwa przypada , nowemu detektywowi. Zaintrygowany tym William Somerset, odchodzący na emeryturę, doświadczony porucznik, postanawia mu pomóc.

Morderca zabija według klucza, wzorowanego na 7 grzechach głównych. Jego działania są nieprzewidywalne i trudne do rozszyfrowania. Żadnych odcisków palców lub powiązań między ofiarami, jedynie mroczne napisy i kolejne ciała, których widok przyprawia o dreszcze.

If you kill him… he’ll win

Kim jest tajemniczy zabójca i dlaczego to robi?

Specyficzna interpretacja 7 grzechów głównych rzuca nowe światło na ich rozumienie. Fabuła i ciekawe dialogi zachęcają, a czasem wręcz zmuszają, do snucia własnych teorii. A czy Tobie uda się rozwiązać sprawę nim będzie za późno?

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki

Weekendowe polecajki #8 - „Siedem"
fot. IMDb

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.