Strona głównaFilmWeekendowe polecajki #9 - „Rebeka"

Weekendowe polecajki #9 – „Rebeka”

Tym razem czeka na Ciebie dwór Manderley, w którego murach czas się zatrzymał. W ten weekend koniecznie obejrzyj film Rebeka. Seans będzie wspaniałą podróżą w przeszłość. Skrywane urazy i zamknięte pokoje to tylko początek tej historii.

Pilot w dłoń, bo Rebeka już czeka na platformie Netflix. Akcja tego thrillera romantycznego dzieje się w dwudziestoleciu międzywojennym. Krzyżują się w nim drogi młodej służącej oraz bogatego wdowca. Dwór Manderley zaprasza.

Garść faktów

Produkcja z 2020 roku to kolejna adaptacja książki Daphne du Maurier o takim samym tytule. Tym razem reżyserii podjął się Ben Wheatley. Co prawda film nie trzyma w napięciu tak, jak thrillery mają to w zwyczaju, ale wciąż zachwyca ciekawie rozbudowaną fabułą. Lily James idealnie spisała się w roli Mrs. de Winter, skromnej, niewinnej i czasem bezsilnej młodej żony. Dzielnie towarzyszą jej Armie Hammer jako jej mąż oraz Kristin Scott Thomas, grająca panią Danvers, tajemniczą gosposię.

W więzach przeszłości

Rebeka to opowieść o młodej kobiecie, która zakochuje się i zyskuje szansę na życie, o jakim nie śmiała marzyć. Główna bohaterka jest zatrudniona jako kobieta do towarzystwa u starej arystokratki. W trakcie pobytu w jednym z europejskich hoteli poznaje Maxima de Wintera, bogatego wdowca, z którym, wbrew rozsądkowi, zaczyna spędzać czas. Ich znajomość nabiera rozpędu i kiedy po kilku dniach okazuje się, że dziewczyna musi wyjechać, mężczyzna oświadcza się jej. Pobierają się, a po podróży poślubnej udają się do Manderley – posiadłości od lat należącej do de Winterów. Jednakże dwór wciąż zdaje się w żałobie po poprzedniej pani domu. Przed Mrs. de Winter stoi trudne zadanie. Musi zmierzyć się nie tylko z nowym otoczeniem, ale także duchami przeszłości, które przypominają o sobie na każdym kroku.

Come with me to Manderley

Film miał premierę w tym miesiącu, dlatego też warto go obejrzeć, nim zniknie w otchłani kolejnych nowości. Rozsiądź się wygodnie, a delikatny dreszczyk emocji, piękne krajobrazy i dobrze skrywane sekrety sprawią, że będziesz mógł oderwać się od ekranu. Czy bohaterowie mogą liczyć na szczęśliwe zakończenie?

Zajrzyj też do poprzedniej weekendowej polecajki.

Weekendowe polecajki #9 - „Rebecca"
fot. IMDb

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.