Strona głównaFilmWeekendowe polecajki - „Kocha, lubi, szanuje"

Weekendowe polecajki – „Kocha, lubi, szanuje”

Weekend to czas relaksu i odpoczynku. Potrzebujemy chwili dla siebie i swoich bliskich. Częstym sposobem na wykorzystanie wolnego czasu jest telewizja. Czasem udaje się obejrzeć coś ciekawego na popularnych stacjach, ale często stajemy przed trudnym wyborem filmu na Netflixie lub Youtubie. Dlatego przychodzimy z pomocą! Film na weekend na ten tydzień to Kocha, lubi, szanuje

Potrzebny film na weekend? Kocha, lubi, szanuje to świetna pozycja na wieczór. Pełna śmiechu i romantyzmu opowieść o Calu i jego najbliższych sprawi, że będziemy im współczuć, kibicować, a nawet załamywać nad nimi ręce. Film można obejrzeć na platformie Netflix.

Garść faktów

Film w reżyserii Glenna Ficarra oraz Johna Requa z 2011 roku zdobył m.in. nominacje do nagrody Critics’ Choice, Teen Choice oraz Empire Awards jako najlepsza komedia, a także wiele innych dla poszczególnych aktorów. Ponadto Emma Stone, grająca Hannah, zdobyła aż 3 nagrody (Teen Choice oraz dwie People Choice Award).

Także dobór obsady jest godny pochwały. Oprócz wspominanej Emmy Stone, w rolach głównych zobaczymy Steva Carella, Rayana Goslinga oraz Julianne Moore. 

Miłość ma wiele twarzy

Głównego bohatera Cala (Steve Carell) poznajemy w trudnym dla niego momencie. Jego żona Emily (Julianne Moore) oznajmia, że chce się rozwieść. Mężczyzna wyjątkowo ciężko przeżywa tę nowinę. Jeszcze tej samej nocy wyprowadza się, a niedługo potem odwiedza klub, gdzie daje upust swoim emocjom. Jednak jego użalanie się nie trwa długo. Jacob (Ryan Gosling), klubowy kobieciarz, kładzie kres tej rozpaczy i bierze Cala pod swoje skrzydła. Pokazuje mu, że rozwód to nie koniec świata. Od tej pory życie Cala nabiera rozpędu, który trudno mu zatrzymać. 

Jednakże Emily i Cal to nie jedyna ciekawa para w filmie. Także ich syna trafia strzała Amora. Zakochuje się w swojej opiekunce, która niestety serce oddała już innemu mężczyźnie. Splot wielu wydarzeń udowadnia, że miłość może przyjść w każdej chwili i często nieproszona. 

When you find the one, you never give up

Film Kocha, lubi, szanuje to nie tylko opowieść o miłości i jej złożoności, ale także szacunku, wytrwałości, radości i bólu. Ciekawie zbudowana fabuła pozwala przedstawić uczucia rodzicielskie i partnerskie w sposób zabawny, ale i prawdziwy. 

Zdecydowanie zasługuje na uwagę w weekendowy wieczór. Wesoło i romantycznie – idealnie!

Weekendowe polecajki - „Kocha, lubi, szanuje"
fot. IMDb

Animowane filmy dla dzieci – TOP 10 Box Office

Dominika Przybyłek
Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.