Strona głównaLiteraturaWydawnictwo YaNa – nowy imprint młodzieżowy wydawnictwa Świat Książki

Wydawnictwo YaNa – nowy imprint młodzieżowy wydawnictwa Świat Książki

Kiedyś w Polsce młodzieżówek było niestety jak na lekarstwo. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej i niemal co chwilę pojawiają się imprinty dużych wydawnictw ukierunkowane na publikację literatury dla młodych osób. Świat Książki nie pozostaje w tyle z trendami i przedstawia wydawnictwo YaNa.

YANA, CZYLI MIEJSCE DLA YOUNG ADULT I NEW ADULT

YaNa to imprint wydawnictwa Świat Książki. W jego ofercie znajdą się książki z kategorii young adult (dla czytelników w przedziale wiekowym 13–18 lat) oraz new adult (18–25 lat). Na dużą pochwałę zasługuje to, że wydawnictwo będzie rozróżniać YA od NA. To bardzo ważne, by uświadamiać osoby czytające oraz ich rodziców, że to nie są tożsame gatunki, aby powieści z nieodpowiednimi treściami nie trafiały do rąk dzieci oraz młodzieży.

Zespół wydawnictwa YaNa tworzą młodzi ludzie znający obecne trendy w literaturze dla młodych osób wraz z doświadczonymi pracownikami z ekipy Świata Książki. Odpowiednim oznaczeniem odbiorców powieści zajmie się pedagog. Wydawnictwo jest otwarte na propozycje. Zatem jeżeli czytaliście coś ciekawego, co jeszcze u nas się nie ukazało, albo sami piszecie YA bądź NA, nie wahajcie się – skrzynka YaNa czeka na Wasze maile.

SOCIAL MEDIA WYDAWNICTWA YANA

Twitter: @wydawnictwoyana

TikTok: @wydawnictwo.yanaa

CO NADCHODZI? PIERWSZE PROPOZYCJE OD WYDAWNICTWA YANA

fot. materiały promocyjne Wydawnictwa YaNa

C.S. Riley – The Last Breath, YA, premiera 6.09.2023

Na dobry początek wydawnictwo YaNa proponuje powieść młodzieżową autorstwa tworzącej pod pseudonimem C.S. Riley. Pisarka ma na swoim koncie dwie powieści, Bad Boys Bring Heaven oraz Good Boys Go To Heaven, stanowiące dylogię. The Last Breath to zupełnie nowa historia o Hunterze i Hayley, których połączy niespodziewanie uczucie. Opowieść zawiera takie motywy jak friend to lovers, he fell first czy bucket list. Szykuje się obowiązkowa pozycja dla miłośników YA romansów!

 

fot. materiały promocyjne Wydawnictwa YaNa

Ty i inne katastrofy naturalne – María Martínez, NA, 2023

Drugą zapowiedzianą premierą Wydawnictwa YaNa jest powieść Ty i inne katastrofy naturalne hiszpańskiej autorki Maríi Martínez. Harper należy do osób, które planują wszystko z dokładnością co do sekundy. Nie pozostawia miejsca na spontaniczność. Jednak życie bywa przewrotne i jej plany legną w gruzach wraz ze śmiercią babci. Zmarła pozostawia jej w spadku księgarnię. Harper musi podjąć decyzję, czy zostanie i będzie sprzedawać książki, czy jednak pójdzie na wymarzone studia i podejmie pracę w wydawnictwie.

fot. materiały promocyjne Wydawnictwa YaNa

 

First Down – Grace Reilly, NA, 2023

Jako kolejny tytuł YaNa zapowiedziało First Down, czyli romans z motywem sportu oraz fake datingu. To pierwszy tom z serii Beyond the Play – książek powiązanych ze sobą, ale funkcjonujących także jako samodzielne pozycje. Główna bohaterka Bex rozstała się z chłopakiem, czego on nie przyjmuje do wiadomości. Dziewczyna prosi Jamesa, gwiazdę drużyny futbolowej, by udawali przez jakiś czas parę. W zamian musi mu pomóc zaliczyć zajęcia z pisania.

TO NIE KONIEC, LECZ POCZĄTEK

Przedstawione powyżej książki to nie cała oferta na nadchodzące miesiące. Wydawnictwo YaNa nie odkryło wszystkich kart, ma w zanadrzu jeszcze jeden tytuł. Powieści można się spodziewać na pewno w tym roku. Może coś dla jesieniar? Albo na święta? Czas pokaże. Tymczasem zdradźcie, czy któryś tytuł Was zainteresował i zamierzacie po niego sięgnąć. Mnie zaciekawiło Ty i inne katastrofy naturalne – motywy książek to coś, co kocham. Na pewno będę śledzić na bieżąco social media YaNa, do czego Was również zachęcam.


Zachęcam do sprawdzenia nowości czytelniczych na ten miesiąc.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.