Strona głównaFilm3 filmy o stracie i żałobie – sprawdź, co polecamy!

3 filmy o stracie i żałobie – sprawdź, co polecamy!

Czy filmy o stracie i żałobie muszą być smutne i poruszające? Nie! Skomponowałam dla was listę z filmami, które zamiast łez wywołają w was poczucie lęku i niepokoju. Oto trzy ciekawe i kreatywne produkcje o traumie spowodowanej utratą bliskiej osoby; podczas seansu nie uronicie ani jednej łzy!

Kto powiedział, że filmy o stracie i żałobie muszą doprowadzać do łez? Jak się okazuje, istnieje wiele produkcji, które wzbudzają ogrom innych emocji, mimo że poruszają te trudne tematy. Poniższa lista prezentuje najciekawsze z nich!

GOODNIGHT, MOMMY (2014)

Po operacji plastycznej wraca do domu mama dwójki chłopców – Lukasa i Eliasa. Beztroskie dni upływające pod znakiem zabawy, przeradzają się w koszmar. Bracia szybko przekonują się, że pod ich dachem jest obca kobieta, a nie mama. Postanawiają wziąć sprawę w swoje ręce i dowiedzieć się, co naprawdę stało się z ich rodzicielką.

Niebanalna historia o tym, jak dziecko staje się katem i jak rzeczywistość miesza się z marzeniem.

Remake z 2022 roku pojawił się na platformie Prime Video już 16 września!

THE TWIN (2022)

Młoda para (Rachel i Anthony), aby zapomnieć o tragicznym wypadku, w wyniku którego stracili jednego syna, postanawia rozpocząć życie od nowa. Małżeństwo przeprowadza się do małego miasteczka, w którym atmosfera wydaje się dziwnie złowroga. Lokalna „wariatka” przepowiada Rachel, że jej drugi syn Elliot stał się celem diabła. Od tego momentu matka chce zapobiec tragedii; dostrzega też, że jej syn zaczyna się dziwnie zachowywać…

Wciągający, przerażający film o stracie. Historia uchwycona w niekonwencjonalny i paranormalny sposób, która spełni oczekiwania wszystkich fanów kina grozy.

Przeczytaj również: „Urokliwe koszmary” – Czym zaskoczy nas Igor Adamczyk?

THE FALL (2022)

Becky, po tragicznym wypadku, w którym ginie jej chłopak, zamyka się w sobie. Pewnego dnia jej przyjaciółka Hunter przychodzi do niej z nietypową propozycją. Aby obudzić w Becky dawną miłość do wspinaczki, Hunter zabiera ją na najwyższy punkt wspinaczkowy – wierzę radiową mierzącą dwa tysiące stóp. Gdy wdrapują się na sam szczyt, wieża rozpada się i dziewczyny zostają uwiezione.

Zaczyna się walka o przetrwanie.

Jak widać, filmy o stracie i żałobie nie muszą być smutne. Mimo różnych konwencji potrafią jednak być wartościowe i refleksyjne.

Który film najbardziej przypadł Ci do gustu?


Przeczytaj również Horrorowy felieton #9 – Król Trupiogłowy, jeśli masz chrapkę na więcej horrorów!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.