Pozycja 3 – Rick i Morty
Kolejna bajka nie dla dzieci. Tytułowy Rick to naukowiec, który podróżuje po wymiarach. Jego kompanem jest wnuk – Morty. Rodzice nastolatka i osoby z nim związane również mają swoje momenty w epizodach, które sprawiają, że serial się nie nudzi.
Animacja na początku może wydawać się dziwna, ale wystarczy wdrożyć się w życie bohaterów , aby podłapać trochę czarnego humoru. W tle możemy też przyjrzeć się rozmaitym problemom, których doświadczamy w naszym codziennym życiu.
Moja ocena: 9/10
Pozycja 2 – Breaking Bad
Walter White to nauczyciel chemii w liceum, który pewnego dnia dowiaduje się, że ma nowotwór. Na początku ta wiadomość go podłamuje, ale Walter bierze się w garść i wraz ze swoim byłym uczniem, Jessem Pinkmanem, zaczyna produkować metamfetaminę, aby po jego śmierci, żona wraz z dziećmi mieli za co żyć.
Postać Waltera White’a jest niesamowicie interesująca. To w jaki sposób zmienia się z dobrego człowieka w czarny charakter jest fascynujące.
Moja ocena 9,5/10
Pozycja 1 – Chocolate
Koreański serial w którym główną rolę gra miłość.
Dwójka różnych od siebie osób zakochuje się w sobie nawzajem. Lekarz Lee Kang i kucharka Moon Cha-yeong, mimo trudnej przeszłości i różnych przeżyć, zaczynają inaczej postrzegać świat.
Chciałabym zwrócić uwagę na delikatność przejść między uczuciami bohaterów: nic nie dzieje się zbyt szybko i wszystko ma swój powód.
Moja ocena 10/10
Zestawienie Top 10 seriali Netflix jest w pełni subiektywne. Jak wyglądałoby wasze Top 10? Pochwalcie się w komentarzach.
Recenzja powieści ukazująca toksyczny związek nauczyciela i uczennicy.