Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że autorzy nie są osobami z przypadku. To cenieni eksperci z ogromnym doświadczeniem, którzy nieustannie szkolą przyszłych specjalistów w pozyskiwaniu odbiorców w internecie i skutecznej sprzedaży. W tekście znajdziemy także wyjaśnienia i cenne wskazówki od innych ekspertów, co w pewien sposób wzmacnia argumentację i jeszcze bardziej podkreśla wagę poszczególnych rozwiązań.
Szacunek do czytelnika
Krzysztof Marzec i Tomasz Trzósło oddają czytelnikowi produkt, który rzeczywiście jest dopracowany i ma wzbogacić wiedzę odbiorcy, a nie stanowić dla niego kolejną bezużyteczną książkę o pozycjonowaniu. Styl jest bardzo przyjemny, autorzy przedstawiają konkrety i wyjaśniają je, nie rozwlekając niepotrzebnie opisów.
Jeśli jesteś studentem lub studentką studiów podyplomowych, zdradzę Ci, że masz w rękach podręcznik, którego sami używamy do szkolenia naszych stażystów i osób na stanowiskach juniorskich
– czytamy we wstępie.
Czytelny podział poradnika
Nawigacja po poszczególnych działach jest wręcz idealna. Rozdziałów jest 10, w tym wstęp, podsumowanie i lista dodatków. Pozostałe to już właściwy materiał o reklamie w Google Ads, SEO czy narzędziu Google Analytics. Zamiast ściany tekstu otrzymujemy niewielkie bloki poprzedzone nagłówkami, a pomiędzy nimi autorzy zamieścili ciekawostki, ćwiczenia, listy oraz wcześniej wspomniane porady od innych specjalistów. Dzięki temu łatwiej jest przyswajać informacje, bo to forma atrakcyjna dla mózgu.
Na początku dowiadujemy się, czym jest grupa docelowa i jak ją stworzyć. W tym miejscu możemy skorzystać już z dodatku w postaci briefu z listą pytań, na które należy odpowiedzieć, zanim przystąpi się do szukania specjalisty od marketingu. Później, po omówieniu podstaw, przechodzimy do reklam w Google Ads, dopasowywania słów kluczowych, tworzenia tekstów reklamowych itd. Następnie jest sporo o reklamie w sieci reklamowej Google, w tym reklamach w YouTube i Discovery. Oczywiście dalej dowiadujemy się o dobrych nawykach SEO i analizy skuteczności naszych działań (obsługa Google Analytics).
Czytaj także: Horrorowy felieton #7 – „Matango” („Atak ludzi grzybów”)
Dodatki
Na końcu poradnika autorzy podają kilka źródeł, z którymi warto się zapoznać. Podsuwają także propozycje kursów, przydatnych narzędzi czy branżowych wydarzeń.
To kompletny i świetnie napisany przewodnik po zagadnieniach SEO i SEM. Prawdopodobnie nie ma lepszego na start.