Strona głównaFilmAntagoniści Marvel i DC Comics – najlepsi z najgorszych

Antagoniści Marvel i DC Comics – najlepsi z najgorszych

Marvel i DC Comics od zarania dziejów (a przynajmniej od cyklicznych docinek Stana Lee w stronę konkurencji) rywalizują między sobą na rynku komiksowym i filmowym. Ponieważ powszechnie wiadomo, że znane postacie obu wytwórni są do siebie podobne, w rezultacie powstało wiele zestawień lubianych superbohaterów. Jednak heros bez nemezis jest nudny, pozbawiony celu. Oto najbardziej charakterystyczni antagoniści obu uniwersów Marvel i DC Comics.

Zielony Goblin

Miał wiele interpretacji i następców, ale pod maską oryginalnego Goblina zawsze ukrywał się Norman Osborn. Po zażyciu serum, zwiększającego jego siłę i inteligencję, biznesmen stał się nadpobudliwym szaleńcem, terroryzującym Nowy Jork. Często modyfikował swoje ciało i ulepszał latający pojazd. Jego obsesyjna chęć władzy, spotęgowana czystą nienawiścią do Spider-Mana, sprawiła, że stał się najbardziej charakterystycznym antagonistą tej serii.

Pierwszy Goblin
fot. looper.com

Joker

Niewątpliwie największy wróg Batmana, dlatego doczekał się wielu wersji. Jego historia zawsze zaczyna się od upadku do zbiornika z chemikaliami, co doprowadziło go do kompletnego szaleństwa i utraty moralności. Wielokrotnie próbował opanować Ghotam całkowitym obłędem, by pokazać, że w obliczu problemów ludzie troszczą się tylko o siebie. Fani zapamiętali go głównie dzięki zagadkowym poszlakom i charyzmie. Dodatkowo ten obłąkany uśmiech, obejmujący puste oczy, to coś, co czyni go kultową postacią w całej popkulturze.

Szalony śmiech
looper.com

Thanos

Długo oczekiwany złoczyńca, stał się głównym nemezis bohaterów filmów Avengers. Kosmiczny tyran uważał, że tylko masowe zagłady są słuszną drogą do naprawienia wszechświata. Jego historia zaczyna się od tragicznych wydarzeń na rodzinnej planecie, co pchnęło go na złą drogę. Ponieważ jego postać jest złożona i dobrze napisana, zapisał się w historii Marvela jako najgroźniejszy wróg Mścicieli, doskonale wieńcząc całą fazę trzecią kinowego uniwersum.

Szalony tytan
comicbook.com

Darkseid

Jest z kolei uznawany za największego antagonistę w całym uniwersum DC Comics. Potężny, władczy i niebezpieczny dyktator, pochodzący z pozaziemskiej rasy, nazywanej Nowi Bogowie. Prawdopodobnie jego motywacją do przejęcia władzy nad całym wszechświatem był właśnie kompleks boga i megalomania. Charakteryzował się bestialskim usposobieniem i pogardą dla wszystkich ras w kosmosie. Mierzył się nie tylko z Supermanem, ale stanowił poważne zagrożenie dla całej Ligi Sprawiedliwych.

Czytaj także: NAJLEPSZE KRESKÓWKI Z DZIECIŃSTWA, DO KTÓRYCH WRÓCISZ ZE SWOIM DZIECKIEM

Kosmiczny tyran
comicbasics.com

Ultron

Kolejny antagonista z kanonu MCU, obecnie najbardziej znany z filmowej adaptacji Avengers: Czasu Ultrona. Tony Stark stworzył go jako program pokojowy, jednak zyskał własną świadomość i uznał ludzi za zagrożenie. Jego celem było stworzenie technologicznej ery. Pogardliwy stosunek do ludzkości, ogromna inteligencja i kompletny brak uczuć sprawiły, że stał się potężnym wrogiem. Postać Ultrona jest ważna w uniwersum filmowym, ponieważ doprowadził do podzielenia drużyny Mścicieli i przyczynił się do kolejnych dramatycznych wydarzeń.

Komiksowa wersja Ultrona
blacknerdproblems.com

Brainiac

Android z odległej planety, jeden z groźniejszych wrogów Ligi Sprawiedliwych. Powstał jako humanoidalny interfejs dla ogromnej sieci komputerowej planety Colu, gdzie jego zadaniem było zbieranie danych. Potem zbuntował się i kontynuował swój cel, analizując inteligentne formy życia, które zmniejszał i zamykał w szklanych kopułach. Chęć dążenia do wiedzy absolutnej na temat wszechświata szybko przemieniła się w pragnienie władzy i zniszczenie wszystkiego, co stało mu na drodze.

Antagonista DC Comics
vallha.com

Chcesz dla odmiany zagrać w grę? Koniecznie sprawdź, czy Cyberpunk 2077 jest pozycją dla Ciebie!

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińskahttps://www.wattpad.com/user/xxAneKo
Bezpośrednia, zakręcona, ciekawa świata autorka. Na Wattpadzie znana ze swoich osobliwych recenzji, z nutą humoru i arogancji.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.