Strona głównaPublicystykaKultura„Autyzm” – Joanna Stalka-Jarska – recenzja

„Autyzm” – Joanna Stalka-Jarska – recenzja

„Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów” to rzeczowa i przydatna książka dla osób, które szukają wsparcia w drodze do zrozumienia osób z autyzmem.

Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów to doskonałe kompendium wiedzy dla tych, którzy sprawują opiekę nad osobami w spektrum autyzmu. Z tej książki czytelnik dowie się, jak wspierać rozwój dziecka z autyzmem, ale również, jakie przedszkole będzie najlepsze i jakie terapie takiemu dziecku przysługują.

To, jak świat postrzegają osoby w spektrum, w Dlaczego podskakuję przedstawił Naoki Higashida. Jego krótką, ale rzeczową książkę bardzo polecam. Również same osoby w spektrum autyzmu udzieliły na naszej stronie wywiadu, dzieląc się swoimi doświadczeniami życiowymi. Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów bardzo dobrze uzupełnia naszą stronę o dodatkową wiedzę i stanowi kolejną świetną pozycję na literackim rynku.

autyzm poradnik
Fot. Klaudia Wróbel

PORADNIK PRZYDATNY I ŁATWY W ZROZUMIENIU

Książka jest podzielona na wiele rozdziałów, dzięki czemu wszystkie ważne sprawy łatwo można znaleźć. Moim zdaniem styl autorki jest również bardzo zrozumiały, a jakiekolwiek terminy psychologiczne wyjaśnione.

Bardzo wielkim plusem tego poradnika jest wytłumaczenie, jak w Polsce można zdobyć orzeczenie dla niepełnosprawnych i inne zasiłki przysługujące osobom w spektrum. Będzie to na pewno wielkie ułatwienie dla rodziców, których pociechy zostały dopiero zdiagnozowane.

Przeczytaj również: „Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi” – recenzja

DODATKOWE TREŚCI

Autorka uzupełnia swój poradnik o głosy innych ekspertów w dziedzinie autyzmu. O opisanie i rady pyta m.in. psychologa, psychiatrę oraz osobę z autyzmem. Dodatkowo na końcu książki czytelnik znajdzie wierszyki logopedyczne, które rodzice mogą wykorzystać do pracy z dzieckiem w domu.

O AUTORCE

Joanna Stalka-Jarska jest nauczycielką i terapeutką dzieci z autyzmem. Ukończyła studia nauk o rodzinie, oligofrenopedagogikę, jest absolwentką studiów podyplomowych na kierunkach: diagnoza i terapia integracji sensorycznej, a także rewalidacja i edukacja osób ze spektrum autyzmu oraz innymi całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Jej duże doświadczenie w zakresie neuroatypowości, sprawia, że książkę można czytać bez wątpliwości, czy jest dobrym źródłem informacji.

PODSUMOWANIE

Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów zdecydowanie może posłużyć jako rusztowanie w zdobywaniu wiedzy o spektrum autyzmu. Zawiera wiele rad mogących ułatwić rodzicom i opiekunom opiekę nad osobami neuroatypowymi. Również osoby chcące zajmować się wsparciem w rozwoju tych osób np. przyszli psychologowie, znajdą coś dla siebie. Polecam tę książkę każdemu, kto potrzebuje dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat i uzyskać podstawowe, lecz rzetelne i pomocne informacje.


Szukasz innych książek o tematyce psychologicznej? Sprawdź recenzję „Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi”.

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Okładka
3
Styl
10
Wyczerpanie tematu
7
Ujęcie tematu
10
Przydatność
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Autyzm. Poradnik dla rodziców i opiekunów to doskonałe kompendium wiedzy dla tych, którzy sprawują opiekę nad osobami w spektrum autyzmu. Z tej książki czytelnik dowie się, jak wspierać rozwój dziecka z autyzmem, ale również, jakie przedszkole będzie najlepsze i jakie terapie takiemu dziecku przysługują. To,...„Autyzm” – Joanna Stalka-Jarska – recenzja

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.