Strona głównaRecenzje książek i komiksówPoradniki, życie, podróże, rozrywka„Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi” – jak dobrze, że ta książka powstała!

„Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi” – jak dobrze, że ta książka powstała!

Wiele mówi się o negatywnym wpływie social mediów na ludzkie zdrowie. Dobrze wykorzystane mogą jednak nieść także wiele pożytku dla społeczeństwa. Istnieje wiele edukacyjnych kont prowadzonych przez specjalistów w danej dziedzinie. Jednym z nich jest profil lekarki Aleksandry Pięty. Teraz swoją cenną wiedzą podzieliła się z odbiorcami za pośrednictwem książki „Zdrowie psychiczne, Instrukcja obsługi”. Jest to pozycja ważna i potrzebna.

Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi 

Instrukcje nie zawsze należą do najprostszych i przyjemnych lektur. To często masa niezrozumiałych zasad i określeń. Nie martwcie się – w książce Aleksandry Pięty „instrukcja” napisana jest tak jak należy – prosto i zrozumiale. Choć autorka jest lekarką w trakcie specjalizacji z psychiatrii, język jest klarowny i dostosowany do odbiorcy bez wykształcenia medycznego. Poradnik można przeczytać bez szukania znaczenia słów w słowniku czy Internecie.

Prostym językiem o sferze psychologicznej pisze również Marta Niedźwiecka w O zmierzchu.

Podstawowa wiedza w pigułce

Gdyby w szkole istniał przedmiot taki jak zdrowie psychiczne, to uważam, że ten poradnik spełniłby rolę dobrego podręcznika do nauki. Informacje są usystematyzowane i podzielone na działy. A w nich naprawdę masa cennej wiedzy. Jak rozpoznać niepokojące sygnały? Strona 65. Jak wspierać innych w kryzysie psychicznym? Rozdział IV. Jakie są najczęstsze obawy dotyczące leków? A jak dbać o swoje samopoczucie i zapobiegać nawrotom? Proszę bardzo, wszystkie odpowiedzi i wiele więcej znajdziecie w środku – na 304 kartach książki.

O autorce

Czytając poradnik, możecie być pewni, że dowiadujecie się wiarygodnych informacji. Aleksandra Pięta ukończyła studia na lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a obecnie jest w trakcie specjalizacji z psychiatrii.  Szkolenie odbywa w szpitalu psychiatrycznym: Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. W wolnym czasie prowadzi psychoedukację na Instagramie. Doświadczenie zdobyte przez autorkę pozwoliło jej zawrzeć w książce odpowiedzi na częste pytania zadawane przez pacjentów. Dzięki temu być może poradnik rozwieje i Twoje wątpliwości.

Zdrowie psychiczne – dotyczy nas wszystkich

Nie chcę mówić, kto powinien sięgnąć po tę pozycję. Wydaje mi się, że będzie to lektura odpowiednia dla każdego, kto tylko czuje potrzebę zadbania o zdrowie psychiczne. To książka, która umożliwia łatwy i szybki dostęp do potrzebnej i ważnej wiedzy o naszym organizmie. Uważam, że stało się bardzo dobrze, że powstała.


Jeśli interesujecie się psychologią, sprawdźcie również poradnik Hani Sywuli W głowie się poprzewracało.

Tytuł:
Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi
Autor:
Aleksandra Pięta
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
27.03.2024
Liczba stron:
304
Styl i język
9
Ujęcie tematu
10
Rzetelność i wiarygodność
10
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi  Instrukcje nie zawsze należą do najprostszych i przyjemnych lektur. To często masa niezrozumiałych zasad i określeń. Nie martwcie się – w książce Aleksandry Pięty „instrukcja” napisana jest tak jak należy – prosto i zrozumiale. Choć autorka jest lekarką w trakcie specjalizacji...„Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi” – jak dobrze, że ta książka powstała!

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.