Strona głównaFilm„Cień i kość” – pojawił się zwiastun nowego serialu fantasy

„Cień i kość” – pojawił się zwiastun nowego serialu fantasy [ZAPOWIEDŹ]

Już jakiś czas temu Netflix zapowiedział nowy serial. Cień i kość powstał na podstawie bestsellerowych powieści autorstwa Leigh Bardugo i pojawi się na platformie w kwietniu. Będzie to produkcja z gatunku fantasy, a w obsadzie znaleźli się m.in. Ben Barnes czy Freddy Carter. Do sieci właśnie trafił zwiastun. Jak się prezentuje i ile już wiemy o nadchodzącym hicie?

O czym jest Cień i kość?

Najnowszy serial Netfliksa skupi się wokół losów Aliny Starkov. Jest ona osieroconą żołnierką, która skrywa w sobie pewną moc. Gdy jej uśpiona siła wreszcie się ujawnia, dziewczyna musi zmienić całe swoje dotychczasowe życie. Może się ona okazać kluczem do wyzwolenia kraju. W tym celu rozpoczyna szkolenie w elitarnej armii oraz zostaje jedną z Griszów. Czas jednak pokaże, że niekiedy sojusznicy i wrogowie mogą stać się jednym i tym samym. Bohaterka będzie musiała stoczyć walkę z siłami zła. Czy magia jej w tym pomoże? Jaką rolę w tym wszystkim odgrywa tajemniczy Generał Kirigan?

Oprócz tego w serialu pojawi się pewna grupa przestępcza. Kim oni są? Jaki jest ich cel? Czego pragną?

"Cień i kość", fot. Netflix, materiały promocyjne
„Cień i kość”, fot. Netflix, materiały promocyjne

Jaki był pierwowzór?

Serial Cień i kość opiera się na powieściach Leigh Bardugo, a dokładniej na Trylogii Grisza oraz Szóstce Wron. Oryginalnie są to dwie serie osadzone w tym samym uniwersum, ale skupiają się wokół innych postaci i historii. Netflix postanowił połączyć te dwie opowieści i zawrzeć je w nadchodzącej produkcji. Możemy więc spodziewać się czegoś całkowicie różnego od znanych książkowych pierwowzorów. Adaptacja wprowadzi mnóstwo zmian oraz rzuci nowe światło na te historie.

Już teraz można znaleźć kilka różnic pojawiających się w serialu Cień i kość. Pierwszą, bardzo znaczącą jest pojawienie się bohaterów Szóstki Wron w świecie znanym z Trylogii Grisza. Oryginalnie większość z tych postaci wcale się nie poznała, a wydarzenia dzielił pewien przeskok czasowy. Kolejną zmianą będzie Generał Kirigan. Jest to postać stanowiąca odzwierciedlenie książkowego Darklinga. Jego imię zostało więc zmienione, ale czy wpłynie to na jego historię?

"Cień i kość", fot. Netflix, materiały promocyjne
„Cień i kość”, fot. Netflix, materiały promocyjne

Kto znajdzie się w obsadzie i kiedy będzie premiera?

Cień i kość zadebiutuje na Netfliksie już 23 kwietnia tego roku. W roli Aliny została osadzona Jessie Mei Li, a towarzyszyć jej będzie Ben Barnes jako Generał Kirigan. Znamy też aktorów grających przestępców, bohaterów oryginalnej Szóstki Wron. Zobaczymy Freddy’ego Cartera (Kaz Brekker), Amitę Suman (Inej Ghafa), Kita Younga (Jesper Fahey), Calahana Skogmana (Matthias Helvar) i Danielle Galligan (Nina Zenik).

"Cień i kość", fot. Netflix, materiały promocyjne
„Cień i kość”, fot. Netflix, materiały promocyjne

Zostało nam już tylko wyczekiwać najnowszej produkcji. Zwiastun zapowiada się naprawdę ciekawie, więc myślę, że możemy liczyć na dość interesujący serial.


Cień i kość to nie jedyna wyczekiwana przez nas premiera. Sprawdź, co wiadomo na temat Cruelli, czyli zapowiedzianego filmu Disneya.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.