Strona głównaFilm"Cień i kość" - sezon drugi oficjalnie potwierdzony? Czego mogą spodziewać się...

„Cień i kość” – sezon drugi oficjalnie potwierdzony? Czego mogą spodziewać się fani?

23 kwietnia tego roku na Netfliksie zadebiutował pierwszy sezon adaptacji książek Leigh Bardugo. Cień i kość wzbudził zainteresowanie nie tylko miłośników prozy tej autorki, ale też przyciągnął przed ekrany tysiące innych widzów, którzy szybko zakochali się w produkcji. Wciągająca fabuła, świetne ujęcia i wspaniała obsada aktorska zapewniły twórcom ogromny sukces oraz masę pozytywnych opinii. Fani serialu nie mogli jednak doczekać się jednej rzeczy – oficjalnego potwierdzenia kolejnego sezonu. Czy wreszcie otrzymali informacje, których pragnęli?

Dla przypomnienia…

Cień i kość jest serialem z gatunku fantasy. Opowiada historię młodej Aliny Starkov, która niespodziewanie odkrywa w sobie potężną moc. Ten moment odmienia jej życie, ponieważ musi porzucić wszystko, co wcześniej znała, aby udać się na szkolenie Griszów. Zostaje wysłana do pałacu, żeby tam nauczyć się kontroli nad swoim darem, dzięki czemu będzie mogła ocalić kraj przed Fałdą Cienia.

Pierwszy sezon produkcji jest wręcz przepełniony wartką oraz dobrze poprowadzoną fabułą. Najbardziej urzeka jednak obsada aktorska, która została świetnie dobrana. Jessie Mei Li (Alina Starkov) i Ben Barnes (Generał Kirigan) zachwycają w głównych rolach, a Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej Ghata) oraz Kit Young (Jesper Fahey) absolutnie kradną serca widzów.

Czy pojawi się drugi sezon?

To pytanie zadawał sobie praktycznie każdy po obejrzeniu Cienia i kości. Na szczęście, nie musieliśmy długo wyczekiwać odpowiedzi. Oficjalne konto serialu na Instagramie opublikowało krótki filmik potwierdzający kontynuację produkcji. Wszyscy aktorzy, którzy wzięli w nim udział, wyglądali na ogromnie podekscytowanych, a ich dobry nastrój udzielił się również fanom. Z pewnością możemy więc spodziewać się drugiego sezonu i wypatrywać pierwszych ujęć z planu.

Niestety nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery nowych odcinków. Możemy jedynie wyczekiwać informacji o rozpoczęciu pracy przez twórców oraz aktorów. Patrząc jednak na inne produkcje, oferowane nam przez platformę Netflix, kontynuacji Cienia i kości możemy spodziewać się najwcześniej na początku przyszłego roku.

https://www.instagram.com/p/CP0y_wHFYN0/?utm_source=ig_web_copy_link

Co znajdziemy w drugim sezonie?

Serial Cień i kość został oparty na książkach Leigh Bardugo, dzięki czemu możemy wysnuć pewne teorie odnośnie nadchodzących odcinków produkcji. Większość fanów z niecierpliwością wyczekuje nowych postaci. Zarówno Nikolai jak i Wylan stali się ulubieńcami czytelników, którzy już nie mogą się doczekać, aby ujrzeć wcielających się w nich aktorów. Obaj bohaterowie z pewnością odegrają znaczącą rolę w fabule i wprowadzą wiele intrygujących wątków.

Kolejnym pytaniem stawianym sobie przez fanów jest kwestia Wron i ich udziału w drugim sezonie. Czy ich losy dalej będą przeplatały się z życiem Aliny Starkov? A może ujrzymy już wydarzenia znane nam z dylogii Szóstki Wron? I najważniejsze, jaką zemstę planuje generał Kirigan?

Na odpowiedzi na te pytania musimy jeszcze trochę poczekać, ale jedną rzecz wiemy na pewno – trudno będzie przebić sukces pierwszego sezonu. Widzowie mają jednak nadzieję, że twórcy podołają temu wyzwaniu i kontynuacja Cienia i kości pozytywnie ich zaskoczy.


Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi popkulturowymi newsami, koniecznie śledź nasze konto na Twitterze!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.