- Reklama -

Czego warto posłuchać, czyli muzyczne podsumowanie tygodnia #17

Piekielnie dobre muzyczne podsumowanie tygodnia? Czy to możliwe? Oczywiście! W dzisiejszym zestawieniu znajdziecie nastrojową muzykę – zasmakujecie nieba oraz piekła w tym samym czasie. Koniecznie sprawdźcie nową listę piosenek!

Dzisiejsze muzyczne podsumowanie tygodnia zabierze Was w podróż zarówno do niebiańskiego świata, jak i samych podziemi. W trakcie niej słodkość miesza się z gorzkością, płacz ze śmiechem, a skrępowanie z wolnością.

PIOSENKA TYGODNIA

Utworem tygodnia bezsprzecznie zostaje I Wanna Be Your Slave zespołu Måneskin, który wygrał tegoroczną Eurowizję.

Początek piosenki jest prosty, rytmiczny. W zasadzie nie wydaje się wyjątkowy, jednak uwielbiam tego typu utwory, bo najbardziej zapadają w pamięć. Przy refrenie zabawa się rozkręca – mamy gitarę elektryczną, perkusję, a w głosie wokalisty pojawia się dzikość, energia.

Praktycznie cały tydzień chodziłam do szkoły, słuchając tej pozycji, i czułam się jak królowa życia, krocząc w rytm muzyki. Pewnego dnia aż za bardzo utożsamiłam się ze słowami: „Wypłakuję wszystkie łzy / A to jest żałosne”, zmierzając na sprawdzian z biologii z układu pokarmowego.

CHILL & VIBE

Every Breath You Take to piosenka, którą słyszałam już nie raz. Nigdy jednak nie była dla mnie niczym specjalnym, nie wyróżniała się. Zwróciłam na nią uwagę dopiero w sobotę, gdy oglądałam nowe odcinki Lucyfera. Głosy Debbie Gibson i Toma Ellisa tak pięknie się skomponowały, że słuchałam tego coveru przez bite sześć godzin.

Trudno jest mi opisać tę pozycję ze względu na to, że na samą myśl o niej czuję ucisk w sercu, ale równocześnie ulgę. Piosenka ma wyzwalający wydźwięk – delikatny, trochę flegmatyczny. Tekst jest wymowny, a pasja, z jaką słowa są śpiewane, podnosi na duchu i dodaje energii. Moim zdaniem to wykonanie lepsze od oryginału.

Przeczytaj również: „LUCYFER” – RECENZJA I PODSUMOWANIE SEZONU 5B [SPOILERY]

Just The Two Of Us też dosyć często leciało w radiu, a nigdy nie wydało mi się wystarczająco porywające. Podobnie jak w przypadku wyżej wymienionego utworu zmieniło się to po 10. odcinku 5. sezonu Lucyfera. W szczególności spodobała mi się rapowana wstawka D.B. Niecodziennie ma się okazję posłuchać rapującego anioła, prawda?

Just The Two Of Us to kolejna nastrojowa piosenka idealna do beztroskiego spacerowania w promieniach letniego słońca. Słuchając jej, wyobrażam sobie kolorowe parasolki, plażę i długie, kojące podróże samochodem.

Przeczytaj również: O czym usłyszymy w piosenkach Demi Lovato?

Nigdy nie myślałam, że kiedykolwiek wrócę do utworu I Gotta Feeling The Black Eyed Peas, ale nastał ten dzień. Ta pozycja także wydaje mi się pełna sprzeczności – jest wesoła, energiczna, ale jednocześnie pełna smutku, tęsknoty za dawnymi, „łatwiejszymi” czasami. No cóż, może tym razem „dzisiejsza noc będzie dobra”.

A Wy jak ułożylibyście Wasze muzyczne podsumowanie tygodnia, by było pełne sprzeczności?


Przejrzyj najnowsze aktualności: Ariana Grande wzięła ślub?!

Klaudia Wróbel
Hej! Mam na imię Klaudia, ale przyjaciele nazywają mnie Wróblem, od około sześciu lat tworzę swoje teksty, piszę opowiadania, fanfiki, recenzje, kiedyś prowadziłam nawet bloga. (Miałam nawet epizod z YouTubem). Aktywnie uczestniczę w konkursach literackich, szukając coraz to nowszych okazji, by coś w wolnym czasie stworzyć.Interesuję się literaturą, lubię oglądać filmy i seriale i nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. By być na bieżąco z tym, co robią moi idole, siedzę na Twitterze praktycznie 24/7 i nie ukrywam, że prawdopodobnie jestem już uzależniona.Uchodzę za tzw. człowieka renesansu, lubię rozwijać się w różnych dziedzinach. Idąc do liceum, uznałam, że zgłębię tajniki przedmiotów ścisłych – tak znalazłam się na profilu biol-chem-mat, choć język polski i historia mają specjalne miejsce w moim sercu.Psychologia to mój konik, z nią także wiążę swoją przyszłość. Potrafię oglądnąć jeden serial milion razy, tylko po to aby od A do Z zanalizować zachowania, charakter i emocje bohaterów.
- Reklama -

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię