Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi zostało napisane przez specjalistów, aby pomóc rodzicom uporać się z wychowaniem dzieci niepełnosprawnych czy zaburzonych. Co więcej, poradnik ten w swej prostocie jest również wzruszającym dziennikiem przeżyć rodziców borykających się z różnorakimi trudnościami.
PORADNIK PRAKTYCZNY
Książka zawiera wiele praktycznych wskazówek dotyczących radzenia sobie ze stresem w trudnych, codziennych sytuacjach. Wypełniona jest ćwiczeniami, które pozwalają zmodyfikować szkodliwe schematy myślenia i postępowania w relacjach nie tylko ze swoimi dziećmi, ale i innymi ludźmi.
Wszystkie porady zawierają szczegółowy opis, jak wykorzystać dane ćwiczenia w życiu codziennym, oraz wyjaśniają cel ich zastosowania.
Osoby, które pragną zacząć swoją przygodę z treningami z zakresu uważności i oddychania, również znajdą tam coś dla siebie. To sprawia, że książka ta przyda się nie tylko rodzicom, ale reszcie rodziny czy nauczycielom, a nawet osobom, które nie posiadają dzieci.
Przeczytaj również: „Czujesz tak, jak myślisz” – praktyczne zastosowania terapii – recenzja
WZRUSZAJĄCY DZIENNIK
Prócz praktycznych rad, czytelnik przeczyta również wiele emocjonujących wyznań rodziców, dotkniętych różnymi trudnościami wychowawczymi. Przytoczonych przykładów i wzruszających historii jest naprawdę wiele. Jak pomóc dziecku z ADHD, w spektrum autyzmu czy upośledzonym umysłowo? Jak wygląda takie życie i co czują rodzice, ciągle walcząc o dobro swojego malucha? Różnorodność i szczere wyznania sprawiają, że wielu rodziców, mierzących się z podobnymi wyzwaniami wychowawczymi, znajdzie w tej książce wsparcie i ulgę.
Przeczytaj również: Halszka Witkowska o samobójstwie w książce „Życie mimo wszystko”
PODSUMOWANIE
Jak skutecznie wspierać dziecko w sytuacjach, w których sobie nie radzi – oto jest pytanie. Ale dzięki temu poradnikowi możecie poznać odpowiedź i wykorzystać parę psychologicznych rad w praktyce. Książka, mimo że nie jestem rodzicem, wydaje się bardzo przydatna, szczególnie w pracy z dziećmi, ale i nad samym sobą. Polecam się w nią zaopatrzyć, bo kto wie kiedy się przyda.
Szukasz innego poradnika psychologicznego? Sprawdź recenzję „Jak wychować dziecko na zdrowego psychicznie dorosłego”.