Strona głównaCiekawe„Jedno po drugim” – nowy thriller Ruth Ware

„Jedno po drugim” – nowy thriller Ruth Ware

Jedno po drugim to najnowszy thriller psychologiczny, który już wkrótce zostanie wydany nakładem Wydawnictwa Poznańskiego. Pobyt w luksusowym, rustykalnym domku narciarskim we francuskich Alpach wydaje się przyjemnością. Chyba że bierzesz właśnie udział w wyjeździe służbowym, a każdy z ośmiu współpracowników ma coś do zyskania, coś do stracenia i coś do ukrycia. Czy warto czekać?

jedno po drugim
fot. materiały prasowe

PRZECZYTAJ TAKŻE: KLĄTWIARZE – RECENZJA

Kiedy współzałożyciel modnego londyńskiego start-upu technologicznego organizuje wyjazd w góry dla zespołu, wszystko wydaje się dobrze zaplanowane. Pobyt w luksusowym, rustykalnym domku narciarskim we francuskich Alpach wydaje się przyjemnością. Schody zaczynają się, kiedy na stole pojawia się pewna oferta. Stawka jest wysoka – w grę wchodzą miliardy. Każdy z ośmiu współpracowników ma coś do zyskania, coś do stracenia i coś do ukrycia.  Zdania w zespole są podzielone, a napięcie sięga zenitu. Burza szalejąca wewnątrz chaty nie może się jednak równać z tą na zewnątrz. Niszczycielska lawina odcina domek od świata zewnętrznego. Co gorsza, jedna z osób nie zdążyła wrócić ze zbocza.

Mijają kolejne godziny, ratunek nie nadchodzi, za to narasta panika. W domku robi się coraz zimniej, a grupa nieustannie maleje. Gasną kolejne istnienia. Jedno po drugim.

ruth ware
fot. materiały prasowe

Brytyjska pisarka. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Manchesterze przeprowadziła się do Paryża, po czym osiadła na stałe w północnej części Londynu. Pracowała jako kelnerka, księgarka, nauczycielka języka angielskiego oraz rzeczniczka prasowa. W ciemnym, mrocznym lesie to jej debiutancka powieść − trafiła na listy bestsellerów New York Timesa oraz Sunday Timesa i była nominowana do wielu nagród literackich.

Ware książką Jedno po drugim podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej, grzebiąc swoich bohaterów w alpejskiej lawinie. To wyraźny hołd dla „I nie było już nikogo” Agaty Christie, a zarazem kolejny triumf Ware.

– The New York Times Books Review

Ware robi to, co potrafi najlepiej – daje nam tajemniczą konfigurację zamkniętego pokoju i pozwala, by napięcie i podejrzenia doprowadziły nas do gorączki. Kolejne zwycięstwo Ware – po prostu mistrzostwo!

– Kirkus


Zobacz również zapowiedź nowego thrillera psychologicznego Wizje.

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińskahttps://www.wattpad.com/user/xxAneKo
Bezpośrednia, zakręcona, ciekawa świata autorka. Na Wattpadzie znana ze swoich osobliwych recenzji, z nutą humoru i arogancji.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.