- Reklama -

Najlepsze filmy świąteczne – największe hity i mniej znane perełki


Romantyczne


To właśnie miłość (2003, reż. Richard Curtis)
To właśnie miłość
fot. Kadr z filmu „To właśnie miłość”

Święta Bożego Narodzenia to czas miłości i ciepła, a my mamy okazję zobaczyć, jaki kilku mieszkańców Londynu dostaje szansę, by naprawić swoje błędy i odnaleźć szczęście. Otulony śniegiem Londyn sprzyja bohaterom, których ścieżki przecinają się każdego dnia. Złamane serca, ukryte uczucia i sprawy z przeszłości nareszcie mogą odejść w niepamięć.

Cztery gwiazdki (2008, reż. Seth Gordon)
Cztery gwiazdki
fot. Kadr z filmu „Cztery gwiazdki”

Jej matka i jej ojciec oraz jego matka i jego ojciec. Każde z nich ma swoje życie, a to oznacza, że Brad i Kate muszą pojawić się na czterech gwiazdkach każdego roku. Do tej pory zawsze udawało im się uciec na czas świąt daleko od rodziny. Jednak w tym roku pogoda im nie sprzyja i zmuszeni są do odwiedzenia każdego z rodziców podczas jednego dnia.

Holiday (2006, reż. Nancy Meyers)
Holiday
fot. Kadr z filmu „Holiday”

Amanda i Iris poznają się w sieci, gdy obie leczą złamane serca. Pod wpływem impulsu postanawiają na czas świąt zamienić się domami, by odpocząć i na nowo nabrać dystansu. Jednak życie ma dla nich inny plan i choć żadna z nich się tego nie spodziewa, to obie dostają szansę na miłość 4 000 kilometrów od domu.

Zamiana z księżniczką (202818, reż. Michael Rohl)
Zamiana z księżniczką
fot. Kadr z filmu „Zamiana z księżniczką”

Po trudnym rozstaniu przyjaciel Stacy zapisuje ją na konkurs cukierniczy w Królestwie Belgravii, jako że dziewczyna jest utalentowaną cukierniczką. Na miejscu okazuje się, że księżna, szykująca się właśnie do ślubu, wygląda identycznie jak ona. Kobiety postanawiają skosztować trochę innego życia i zamieniają się miejscami. Pytanie tylko, czy są w stanie zachować to w tajemnicy.

Randki od święta (2020, reż. John Whitesell)
Randki od święta
fot. kadr z filmu „Randki od święta”

Czasem rodzinne imprezy potrafią być okropnym utrapieniem, szczególnie gdy co chwilę padają pytania o partnera i przyszłość. Bohaterowie tego filmu wiedzą o tym doskonale i dlatego z chęcią zgadzają się towarzyszyć sobie wzajemnie na różnych wydarzeniach rodzinnych. Jednak ta czysto formalna relacja szybko przeradza się w głębsze uczucie.


Polskie


Listy do M. (2011, reż. Mitja Okorn)
Listy do M.
fot. kadr z filmu „Listy do M.”

Polski odpowiednik filmu To właśnie miłość. Grupa ludzi, którzy pozornie nie mają ze sobą nic wspólnego, a w rzeczywistości ich losy przeplatają się ze sobą. Tegoroczne święta Bożego Narodzenia niosą bohaterom miłość, ale aby ją zdobyć, muszą zmierzyć się z przeciwnościami, jakie niesie ze sobą życie. Hit polskiego kina świątecznego doczekał się aż 4 części.

Miłość jest wszystkim (2018, reż. Michał Kwieciński)
Miłość jest wszystkim
fot. kadr z filmu „Miłość jest wszystkim”

Wraz z przypłynięciem do miasta Świętego Mikołaja rozpoczyna się czas przygotowań do świąt. Jednak przy okazji bohaterowie filmu będą musili zmierzyć się z niespodziewanymi uczuciami i problemami. W ten wyjątkowy czas w roku miłość wisi w powietrzu i tylko czeka, aż ktoś ją złapie.

Planeta Singli 2 (2018, reż. Sam Akina)
Planeta Singli 2
fot. kadr z filmu „Planeta Singli 2”

Ania i Tomek są idealną, uwielbianą przez pubiczność parą, jednak za drzwiami ich mieszkania kłótniom nie ma końca. Ona chce poważnego związku, a on nie ma ochoty się ustatkować. W końcu rozstają się, ale aby pomóc Marcelowi zgadzają się udawać zakochanych podczas świątecznego programu telewizyjnego. W międzyczasie do Anią zaczyan interesować się przystojny biznesman.

Cicha noc (2017, reż. Piotr Domalewski)
Cicha noc
fot. Kadr z filmu „Cicha noc”

Adam na co dzień pracuej za granicą w Holadnii razem z żoną. Niespodziewanie wraca do domu na Wigilię i nie podaje rodzienie prawdziwego powodu swojej wizyty. Ogłasza jednak, że zostanie ojcem i powoli wtajemnicza bliskich w swoje plany, co powoduje lawinę skrywanych nieporozumień i urazów.

Które z wymienionych pozycji uważacie za najciekawsze i najlepsze filmy świąteczne? A może coś jeszcze moglibyście nam polecić? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!


Jeśli macie ochotę na więcej świątecznych filmów to koniecznie sprawdź świąteczny przegląd Netflixa – romasne.

Dominika Przybyłek
Podchodzę do życia z uśmiechem na twarzy i radością w sercu. Nie jest to trudne, gdy robi się to, co się kocha. Uwielbiam czytać, pisać, tworzyć grafiki i angażować się w nowe projekty!
- Reklama -

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię