Strona głównaFilmPremiera miniserialu „Ogrodnicy” już 8 grudnia w HBO GO!

Premiera miniserialu „Ogrodnicy” już 8 grudnia w HBO GO!

Ogrodnicy to fantastyczne, pełne surrealistycznego humoru połączenie miłości i wyobraźni z udziałem Olivii Colman i Davida Thewlisa. Premiera miniserialu odbędzie się już 8 grudnia w HBO GO!

Ogrodników wyreżyserował Will Sharpe (The Electrical Life of Louis WainFlowers), który jest również producentem wykonawczym oraz współscenarzystą 3. i 4. odcinka. Czteroczęściowy miniserial został stworzony i napisany przez Eda Sinclaira (scenariusz dla tej produkcji był jednocześnie jego pierwszym scenariuszem dla telewizji). Międzynarodową dystrybucją serialu zajmuje się NBCUniversal Global Distribution w imieniu Sky Studios. 

SERIAL OPARTY NA PRAWDZIWYCH WYDARZENIACH

Ogrodnicy przedstawiają historię związku Susan (Olivia Colman) i Christophera Edwardsów (David Thewlis), którzy pozornie są zwykłym brytyjskim małżeństwem. Jednak kiedy policja znajduje dwa ciała zakopane w ich ogrodzie, szybko stają się głównymi podejrzanymi w sprawie o morderstwo. 

Pewnego dnia Christopher wykonuje telefon do macochy i w ten sposób ujawnia, jaką rolę w tej przerażającej zbrodni odegrali razem z żoną. Od tamtej pory związek Edwardsów staje pod znakiem zapytania – para zostaje rozdzielona pierwszy raz od 15 lat, a policja zamierza doprowadzić śledztwo do końca. 

Ogrodnicy
Kadr z serialu „Ogrodnicy”

Przeczytaj również: Kto zabił Sarę? – znamy mordercę? [SPOILERY do sezonu 2.]

WEDŁUG WŁASNEGO SCENARIUSZA 

Podczas trwania sprawy małżonkowie zatapiają się w wyimaginowanym świecie westernów i starego kina. Próbują w ten sposób odpocząć od przykrych realiów i policji, która bez przerwy siedzi im na głowie. Wymyślają własne scenariusze, są głównymi bohaterami hollywoodzkich produkcji i w ten oto sposób znajdują potrzebną ulgę. 

Co ukrywają Edwardsowie i o czym tak bardzo chcą zapomnieć?

ogrodnicy
Kadr z serialu „Ogrodnicy”

Przeczytaj również: „Censor” – horror czy niewypał?

GWIAZDORSKA OBSADA

W obsadzie produkcji znaleźli się wielokrotnie nagradzana Olivia Colman (The Crown) oraz David Thewlis (Może pora z tym skończyć). Na ekranie nie zabraknie także Kate O’Flynn (Bridget Jones 3)Dipa Oli (Mordercze łowy), Samuela Andersona (Męska historia), Davida Haymana (Chłopiec w pasiastej piżamie), Felicity Montagu (I’m Alan Partridge)Daniela Rigby’ego (Eric and Ernie). 

Przeczytaj również: Premiera HBO Max w Polsce! Do 2022 jeszcze kawałek

KIEDY I GDZIE OGLĄDNĄĆ OGRODNIKÓW

Ogrodnicy swoją premierę będą mieć już 8 grudnia w HBO GO, a kolejne odcinki ukażą się w każdą kolejną środę. Natomiast na platformie HBO serial pojawi się dopiero w styczniu 2022. To zdecydowanie produkcja, której nie można przegapić!

Ogrodnicy1
Kadr z serialu „Ogrodnicy”

Szukasz produkcji w podobnym stylu? Przeczytaj artykuł „Angeli Black”!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.