Strona głównaLiteratura„Radość życia razem” – David D. Burns – recenzja

„Radość życia razem” – David D. Burns – recenzja

„Radość życia razem. Jak naprawić burzliwe relacje” autorstwa Davida D. Burnsa jest interesującym poradnikiem na temat efektywnej komunikacji w relacjach interpersonalnych.

Ile razy miałeś tak, że ktoś cię skrytykował, więc ty również postanowiłeś mu się odwdzięczyć? Jak doszło do tego, że twoja relacja z pełnej miłości zmieniła się w niekończącą się walkę? Radość życia razem. Jak naprawić burzliwe relacje Davida D. Burnsa może się okazać naprawdę nieoceniona w naprawie twoich związków lub przyjaźni,  jeśli tylko postanowisz nad sobą popracować i okażesz zrozumienie drugiej osobie.

Radość życia razem
fot. Klaudia Wróbel

WIELE PRZYKŁADÓW Z ŻYCIA

Autor opiera się na swoim bogatym doświadczeniu jako terapeuty. Przedstawia wiele historii pacjentów, opisując i analizując sytuacje kryzysowe w ich relacjach. Burns wielokrotnie w swoim poradniku zwraca uwagę na to, że mimo iż jest jednym z najlepszych psychiatrów, nie zawsze stosuje zaprezentowane w książce techniki. Daje to czytelnikowi poczucie, że sam autor, jak i jego książka, nie są idealni, a osiągnięcie dobrej i satysfakcjonującej relacji jest czasochłonne i pełne niedociągnięć.

Przeczytaj również: „Uważność. Trening mindfulness na co dzień” recenzja poradnika Stephena McCenzie i i Craiga Hasseda

CIEKAWE NARZĘDZIA PRACY

Książka nie tylko dotyka aspektów romantycznych, ale także pokazuje, jak budować silne więzi w rodzinie, przyjaźniach i relacjach zawodowych. Burns udowadnia, że wspólne doświadczenie radości życia z innymi jest kluczem do pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego życia, a żeby to osiągnąć, potrzeba wiele wysiłku i ćwiczeń. Dlatego też w tym poradniku znajdziemy kilkanaście ciekawych, ale i wymagających zadań, mających ułatwić nam proces tworzenia satysfakcjonujących i zrozumiałych komunikatów. Dzięki praktycznym wskazówkom autor pomaga czytelnikom lepiej zrozumieć siebie i innych.

PODSUMOWANIE

Okazuje się, że mało osób wie, jak dobrze się ze sobą komunikować. Często zamiast porozmawiać o tym, co nas gryzie, stawiamy się na miejscu nieomylnych, nie potrafiąc przyjąć do siebie bolesnych słów. Książka Davida D. Burnsa ma pomóc rozwiązać problemy w relacjach, zaczynając od tego, co najbardziej podstawowe – słów. Dlatego jeśli jakaś twoja relacja wisi na włosku, sięgnij po Radość życia razem. Jak naprawić burzliwe relacje jako ostatnią deskę ratunku.


Jeśli interesujesz się psychologią, sprawdź recenzję Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Okładka
9
Styl
10
Forma
9
Ujęcie tematu
10
Przydatność
9
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Ile razy miałeś tak, że ktoś cię skrytykował, więc ty również postanowiłeś mu się odwdzięczyć? Jak doszło do tego, że twoja relacja z pełnej miłości zmieniła się w niekończącą się walkę? Radość życia razem. Jak naprawić burzliwe relacje Davida D. Burnsa może się okazać...„Radość życia razem” – David D. Burns – recenzja

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.