Strona głównaLiteraturaReportaż "Czechy. To nevymyslíš" A. Kaczorowskiego w księgarniach od 5 października!

Reportaż „Czechy. To nevymyslíš” A. Kaczorowskiego w księgarniach od 5 października!

Czechy to kraj wsławiony przede wszystkim przez swoje piwo i wybitne postacie kultury, jak Helena Vondráčková, znakomita piosenkarka, czy Jaroslav Hašek, autor antywojennej powieści Przygody dobrego wojaka Szwejka. I choć te skojarzenia są poprawne, to Czechy oferują znacznie więcej dobra. Aleksander Kaczorowski w swoim reportażu Czechy. To nevymyslíš pokazuje prawdziwy obraz tego ciekawego kraju. Książka doceniona przez Roberta Makłowicza trafi do księgarń już 5 października!

Czechy to niewielki kraj, ale niezwykle bogaty kulturowo. Poza tym też bardzo różnorodny, wbrew temu, co widać na pierwszy rzut oka. Jeśli chce się poznać je dokładnie, tak, jak należy, nie wystarczy przewodnik. Nie wystarczy nawet dziesięć przewodników. Korzystając z nich, staniemy się jedynie turystami, a to nie objawi nam prawdziwych Czech. Żeby do nich dotrzeć, trzeba poznać ich historię, to, co myślą i jak myślą lokalni mieszkańcy oraz w jaki sposób piją piwo.

Czytaj także: Czy introligator jest ginącym zawodem?

Wszystko, co musicie wiedzieć o Czechach
fot. materiały prasowe | Wydawnictwo Muza

Aleksander Kaczorowski potrafi o swojej miłości do Czech opowiadać, jak mało kto. To jest książka, do której będę wracał wiele razy, gdyż mam nadzieję, że jeszcze wiele podróży do Czech przede mną.
Robert Makłowicz

Autor dzieli się z czytelnikiem swoim 30-letnim doświadczeniem w obcowaniu z Czechami, zarówno tym zawodowym, jak i prywatnym. To opowieść o kraju i ludziach, o ich stylu życia, o zwyczajach, kulturze, gastronomii. Nie zabraknie także treści o historii, polityce i gospodarce. Znajdziemy także odpowiedzi na pytania, dlaczego Czesi są tak wyluzowani i czy rzeczywiście są narodem ateistów. Skąd wywodzi się ich przemysłowa potęga, co robią w wolnym czasie i jak doszli do mistrzostwa w opowiadaniu bajek?

Czytaj także: „Ptaszek w klatce” – recenzja książki Katarzyny Żwirełło

Czechy. To nevymyslíš to barwna podróż w głąb Czech i czeskiej mentalności. Bez owijania w bawełnę, bez tabu, po prostu tak, jak jest.

Czechy. To nevymyslíš – w księgarniach od 5 października


Źródło: materiały prasowe

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.