Strona głównaRecenzje książek i komiksówKryminał, thriller, sensacja„Topieliska” – zapowiedź książki Ewy Przydrygi

„Topieliska” – zapowiedź książki Ewy Przydrygi

Topieliska autorstwa Ewy Przydrygi to wciągający thriller psychologiczny, od którego nie sposób się oderwać. Przepełniony bólem, strachem i niepewnością, trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Książka dostępna w księgarniach od 19 maja!

Topieliska to porywająca powieść, którą czyta się z zapartym tchem. Niespotykany klimat oraz świetnie zbudowane napięcie wywołują w czytelniku niepokój i jednocześnie fascynację. Tą książką Ewa Przydryga potwierdziła, że w swoim gatunku nie ma sobie równych.

topieliska
materiały prasowe

FABUŁA

Pola budzi się z gorączką i okropnym bólem głowy. Nie jest w stanie wstać z łóżka, więc prosi męża, by zawiózł ich trzyletniego syna Jasia na wizytę lekarską. Dziewczyna ponownie zasypia, ale kilkadziesiąt minut później budzi ją dzwonek telefonu. Okazuje się, że dzwoni recepcjonistka, aby poinformować ją, że jej synek nie pojawił się dziś w gabinecie.

Mimo wielu prób Pola nie może skontaktować się z mężem, więc sama postanawia pojechać do przychodni. Po drodze jest świadkiem akcji ratunkowej. Widzi, jak z rzeki wyłowiony zostaje samochód. Wkrótce rozpoznaje, że to nissan jej męża, i nie może uwierzyć własnym oczom. Jej ukochany nie żyje, a ciała ich syna nie odnaleziono. Śledczy trzymają się wersji, że był to po prostu nieszczęśliwy wypadek, jednak Pola ma wątpliwości.

Wkrótce na jaw wychodzą nowe fakty. Okazuje się, że Kuba, mąż Poli, dopuścił się kilku zaniedbań, był zamieszany w jakieś brudne interesy i prawdopodobnie szantażowany. Na domiar złego w domu małżeństwa, w piwniczce na wina, policja znajduje szczątki małego dziecka.

Co stało się z Jasiem? Czy śmierć męża Poli na pewno była wypadkiem?

NIE UFAJ NIKOMU

Topieliska wywołują w czytelniku niesamowite emocje i ogromną ciekawość. Szybko przywiązujemy się do głównej bohaterki i razem z nią przeżywamy ból, przerażenie oraz wszechstronne uczucie niejasności. Autorka zabiera nas do świata owianego wielką tajemnicą, gdzie nikomu nie można w stu procentach zaufać. Mistrzowsko wykreowała fabułę pełną niespodziewanych zdarzeń i zwrotów akcji. Na deser zaserwowała zaskakujący finał, który wbija w fotel.

O AUTORCE

Topieliska - zapowiedź
Ewa Przydryga fot. Ula Sepioło

Ewa Przydryga urodziła się w Poznaniu. Ukończyła filologię angielską. Pracuje jako tłumaczka i nauczycielka języka angielskiego. Jest autorką cenionych przez krytyków i czytelników thrillerów psychologicznych Bliżej niż myślisz i Miała umrzeć. Tworzy misterne historie pełne rodzinnych tajemnic i intryg. Mieszka w Gdyni, a najczęściej spotkać ją można w nieznanych zakamarkach miasta, gdzie szuka inspiracji do swoich książek.


Szukasz książek w podobnym klimacie? Przeczytaj WSZYSCY MUSZĄ ZGINĄĆ – ZA KAŻDĄ ZBRODNIĄ KRYJE SIĘ ROZPACZ.

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.