Strona głównaPublicystykaKulturaWielkanocna nadzieja – książki, które podnoszą na duchu

Wielkanocna nadzieja – książki, które podnoszą na duchu

Czas Wielkiej Nocy niesie ze sobą nadzieję i spokój. W tym szczególnym okresie chcę Wam przedstawić książki podnoszące na duchu i dające wiarę, że po każdej burzy może wyjść słońce.

Książki, które podnoszą na duchu – poznajcie je!

Cztery tysiące tygodni, Oliver Burkeman

Filozoficzna, lekka książka traktująca o ograniczonym czasie ludzkim. Autor wskazuje na krótkość życia, czym samym zachęca do zastanowienia się nad tym, co w życiu jest dla nas naprawdę ważne. Daje nadzieję, że choć nie zdążymy zobaczyć i zrobić wszystkiego, możemy wieść wartościowe życie, w zgodzie ze sobą.

Więcej o tej książce możecie przeczytać tutaj.

Okładka książki "Cztery tysiące tygodni"
fot. Angelika Grabowska

Małe wielkie rzeczy, Henry Fraser

Henry Fraser w wieku 17 lat uległ wypadkowi, wskutek którego został sparaliżowany od szyi w dół. Niegdyś aktywny, młody mężczyzny musiał zmierzyć się z utratą dotychczasowego życia. W książce ze szczerością opisuje stany towarzyszące mu po usłyszeniu diagnozy – od wyparcia, przez rozpacz, aż do akceptacji i odnalezienia nowego sensu. To niezwykle motywująca historia, pokazująca, że nigdy nie należy się poddawać.

fot. Angelika Grabowska

Pomiędzy. Niezapomniane spotkania u kresu życia, Hadley Vlahos

Hadley Vlahos – pielęgniarka hospicyjna – opowiada o historiach swoich dwunastu pacjentów. Choć książka dotyczy tematyki umierania, nie jest przytłaczająca. Przeciwnie – przekazuje życiowe mądrości, oswaja lęk przed odchodzeniem i daje nadzieję, że śmierć nie jest końcem, a następnym etapem.

Więcej o tej książce przeczytacie tutaj.

Pomiędzy - okładka
fot. Angelika Grabowska

Co chcesz powiedzieć światu, Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska – dziennikarka i podróżniczka – na swojej drodze spotkała wiele niezwykłych i silnych kobiet. W Co chcesz powiedzieć światu przedstawia portrety dziesięciu z nich – kobiet z różnych krańców świata, także z Polski, które przełamywały bariery. Każda opowieść jest inna – ale każda daje nadzieję, że niemożliwe jest możliwe. A jeśli o tym mowa… poznajcie kolejną książkę podnoszącą na duchu.

fot. Angelika Grabowska

Jesteś cudem. 50 lekcji jak uczynić niemożliwe możliwym, Regina Brett

Doświadczona chorobą nowotworową dziennikarka Regina Brett w książce Jesteś cudem zawarła 50 felietonów, opisując prawdzie historie, które pokazują, że cudy nie muszą być wielkie i głośne. Zdarzają się codziennie, a cudotwórcami mogą być mijani ludzie na ulicy: fryzjerzy, nauczyciele, lekarze, piekarze i bezrobotni. Każdy. Najmniejsze działania – małe cudy mogą zmienić czyjeś życie, a nawet cząstkę świata. Autorka wierzy w ludzi i w to, że mogą uczynić niemożliwe możliwym. O tym właśnie jest jej książka.

fot. Angelika Grabowska

Chłopiec, kret, lis i koń, Charlie Mackesy

Krótka, ale niezwykła historia przedstawiona na pięknych ilustracjach. Książka opowiada o sile przyjaźni i wzajemnego wsparcia. Tytułowi Chłopiec, kret, lis i koń przemierzają nieznany świat, wzajemnie uczą się o życiu i nie pozwalają sobie na poddanie się. Opowieść otula jak ramiona przyjaciela i pokazuje, że każdy człowiek jest wartościowy, wnosi do świata coś nowego, coś czego nie daje nikt inny.

fot. Angelika Grabowska

Bądź swoją siłą przez 365 dni roku, Demi Lovato

Autorka – znana piosenkarka i aktorka Demi Lovato, która mierzyła się z zaburzeniami psychicznymi – postanowiła wesprzeć innych w codziennej walce. Na każdy dzień wybrała jeden motywujący cytat i dodała do niego krótki opis z własną refleksją. W książce poruszonych zostało wiele aspektów – gwiazda mówi o sile miłości, przyjaźni, samoakceptacji. Zachęca do bycia dobrym i wyrozumiałym dla innych, ale przede wszystkim dla samego siebie. Stara się dać czytelnikowi siłę na każdy dzień roku.

fot. Angelika Grabowska

Jeśli chcesz popracować nad swoją motywacją, cenne wskazówki znajdziesz w poradniku Hani Sywuli.

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.