Strona głównaCiekawe„Wstyd” – premiera nowej książki Roberta Małeckiego

„Wstyd” – premiera nowej książki Roberta Małeckiego

Wstyd zamyka nam usta, ale przemilczane sprawy zawsze wracają. Robert Małecki niewątpliwie potrafi napisać wciągający i zaskakujący kryminał, o czym wspominaliśmy chociażby w recenzji jego książki – Najsłabsze ogniwo. Czy jego najnowsza książka – Wstyd – okaże się kolejnym hitem?

wstyd małecki
fot. materiały prasowe / Czwarta Strona Kryminału

PALI JAK ŻYWY OGIEŃ. WYNISZCZA. SIEJE ZŁO

Julia Karlińska, była policjantka nazywana Karlą, uczy historii w liceum medycznym i samotnie wychowuje nastoletnich bliźniaków. Mundur odwiesiła po tragicznej śmierci męża – policjanta, który zginął w wypadku motocyklowym. Sprawcy tragedii nigdy nie odnaleziono, ale duchy przeszłości się obudzą, gdy Śmierszynem wstrząśnie wieść o zabójstwie Sławomira Nowaka, znanego profesora matematyki oraz kolegi Julii z „medyka”. To jednak dopiero początek splotu dramatycznych wydarzeń. Tego samego dnia kobieta będzie musiała zmierzyć się z traumą zaginięcia jednego z synów. Kiedy się okaże, że chłopiec nie żyje, instynkt śledczy podpowie Karli, że obie sprawy należy połączyć.

Mocny thriller kryminalny o uczuciu, które może dać początek złu, i o mrocznej drodze ku prawdzie, która – wyniesiona na powierzchnię – rani do krwi.

wstyd Jakub Małecki
fot. Materiały prasowe / Wydawnictwo Czwarta Strona Kryminału

Powieść Roberta Małeckiego to prawdziwa uczta dla wyobraźni. Fabuła i postaci doprawione do perfekcji, do tego nafaszerowane hipnotyzującym klimatem. Czytajcie, bo warto!

– Danuta Stenka

Małecki
fot. Materiały prasowe / Czwarta Strona Kryminału

ROBERT MAŁECKI – politolog, filozof i dziennikarz, a także nauczyciel kreatywnego pisania. Laureat najważniejszych polskich kryminalnych trofeów literackich, w tym dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru (w 2019 roku nagroda główna za Skazę, w 2020 nagroda czytelników za Wadę) oraz Nagrody Kryminalnej Piły (w 2019 roku za Skazę) Serca czytelników podbił serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie (SkazaWadaZadra) oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze (Najgorsze dopiero nadejdzie, Porzuć swój strachKoszmary zasną ostatnie). Jego thrillery – Żałobnica Zmora zostały wyróżnione w rankingu na najlepsze powieści kryminalne wg Książek. Magazynu do Czytania w 2020 i 2021 roku. Wielkim sukcesem okazał się również jego ostatni thriller – Najsłabsze ogniwo.


Zachęcamy również do przeczytania recenzji Najgorsze dopiero nadejdzie autorstwa Roberta Małeckiego!

Aneta Kolesińska
Aneta Kolesińskahttps://www.wattpad.com/user/xxAneKo
Bezpośrednia, zakręcona, ciekawa świata autorka. Na Wattpadzie znana ze swoich osobliwych recenzji, z nutą humoru i arogancji.
Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.