Zdrowie psychiczne. Instrukcja obsługi
Instrukcje nie zawsze należą do najprostszych i przyjemnych lektur. To często masa niezrozumiałych zasad i określeń. Nie martwcie się – w książce Aleksandry Pięty „instrukcja” napisana jest tak jak należy – prosto i zrozumiale. Choć autorka jest lekarką w trakcie specjalizacji z psychiatrii, język jest klarowny i dostosowany do odbiorcy bez wykształcenia medycznego. Poradnik można przeczytać bez szukania znaczenia słów w słowniku czy Internecie.
Prostym językiem o sferze psychologicznej pisze również Marta Niedźwiecka w O zmierzchu.
Podstawowa wiedza w pigułce
Gdyby w szkole istniał przedmiot taki jak zdrowie psychiczne, to uważam, że ten poradnik spełniłby rolę dobrego podręcznika do nauki. Informacje są usystematyzowane i podzielone na działy. A w nich naprawdę masa cennej wiedzy. Jak rozpoznać niepokojące sygnały? Strona 65. Jak wspierać innych w kryzysie psychicznym? Rozdział IV. Jakie są najczęstsze obawy dotyczące leków? A jak dbać o swoje samopoczucie i zapobiegać nawrotom? Proszę bardzo, wszystkie odpowiedzi i wiele więcej znajdziecie w środku – na 304 kartach książki.
O autorce
Czytając poradnik, możecie być pewni, że dowiadujecie się wiarygodnych informacji. Aleksandra Pięta ukończyła studia na lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, a obecnie jest w trakcie specjalizacji z psychiatrii. Szkolenie odbywa w szpitalu psychiatrycznym: Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Pruszkowie. W wolnym czasie prowadzi psychoedukację na Instagramie. Doświadczenie zdobyte przez autorkę pozwoliło jej zawrzeć w książce odpowiedzi na częste pytania zadawane przez pacjentów. Dzięki temu być może poradnik rozwieje i Twoje wątpliwości.
Zdrowie psychiczne – dotyczy nas wszystkich
Nie chcę mówić, kto powinien sięgnąć po tę pozycję. Wydaje mi się, że będzie to lektura odpowiednia dla każdego, kto tylko czuje potrzebę zadbania o zdrowie psychiczne. To książka, która umożliwia łatwy i szybki dostęp do potrzebnej i ważnej wiedzy o naszym organizmie. Uważam, że stało się bardzo dobrze, że powstała.
Jeśli interesujecie się psychologią, sprawdźcie również poradnik Hani Sywuli W głowie się poprzewracało.