Strona głównaPublicystykaKultura„Magia księżycowa” – kompendium wiedzy dla każdego!

„Magia księżycowa” – kompendium wiedzy dla każdego!

Okładka
10
Styl
9
Tematyka
10
Wyczerpanie tematu
10
Przydatność
10
Ujęcie tematu
9

Magia księżycowa autorstwa D.J. Conway to prawdziwe kompendium wiedzy o magii księżycowej, które pomoże Wam konstruktywnie ukierunkować energię płynącą z faz Księżyca.

Wydawnictwo Kobiece powiększa ofertę o magiczne książki, które pozwolą Wam spędzić nadchodzący rok w spokoju i z wigorem. Odnowiona wersja Magii księżycowej D.J. Conway jest jedną z tych pozycji, więc zapewniam Was, że nie będziecie w stanie przejść obok niej obojętnie!

WPŁYW KSIĘŻYCA NA NASZE ŻYCIE

Księżyc wbrew pozorom ma na nas ogromny wpływ. Okazuje się bowiem, że w zależności od jego faz, pełni i nowiów, możemy zmieniać swoje zachowanie i czuć się inaczej niż zwykle.

Jak pisze autorka książki, według różnych badań pełnia księżyca może na przykład przynosić wiele dramatycznych zdarzeń.

„[…] w stanie Ohio, wyróżniono dziesięć kategorii przestępstw ściśle powiązanych z pełnią Księżyca. Są to gwałt, kradzież, napaść z bronią w ręku, włamanie, przywłaszczenie mienia, rabunek, kradzież samochodu, upojenie alkoholowe, zakłócenie porządku publicznego oraz wykroczenia przeciwko dzieciom i pozostałym członkom rodziny”.

Nów księżyca również jest takim czasem w cyklu księżycowym, podczas którego zauważa się wzrost nietypowych i zagrażających życiu zachowań. Dla mnie to niezwykle odkrywcze i interesujące, bo dopiero zaczynam swoją przygodę z astrologią i zodiakami.

magia księżycowa
fot. Klaudia Wróbel

KOMPENDIUM WIEDZY

Magia księżycowa zawiera wszystko, co miałam nadzieję przeczytać. W środku znajdziemy naprawdę wiele przydatnych rzeczy: dużo rytuałów, zaklęć, pysznych przepisów i masę porzekadeł.

Dodatkowo każdy rozdział odpowiada jednemu miesiącowi księżycowemu. Autorka rozpoczyna poszczególne części od dat i świąt, później streszcza historię danego miesiąca. Wymienia symboliczne duchy, zioła, zwierzęta i wiele innych czarodziejskich zagadnień, a także mitów o bóstwach, które wzbudzają ogromną fascynację.

A na tych, którzy dotrą do końca lektury, czekają też wspaniałe dodatki!

Przeczytaj również: „PIEŚŃ O ACHILLESIE” MADELINE MILLER – RECENZJA

OBY WASZ ROK BYŁ PEŁEN MAGII

Magia księżycowa jest jedną z ładniejszych książek, jakie widziałam. Już sama grafika, zarówno ta na okładce, jak i w środku, sprawia, że czujemy moc Księżyca. Zdecydowanie polecam tę pozycję wszystkim przyszłym czarownicom i fanom astrologii. Myślę, że ta lektura w komplecie z Czaromarownikiem uczyni wasz rok pełnym pozytywnej energii i entuzjazmu!

magia księżycowa
fot. Klaudia Wróbel

Interesujesz się tematem magii? Sprawdź recenzję „KSIĘGI ZAKLĘĆ I CZARÓW” DEVINA HUNTERA!

Klaudia Wróbel
Hej! Mam na imię Klaudia, ale przyjaciele nazywają mnie Wróblem, od około sześciu lat tworzę swoje teksty, piszę opowiadania, fanfiki, recenzje, kiedyś prowadziłam nawet bloga. (Miałam nawet epizod z YouTubem). Aktywnie uczestniczę w konkursach literackich, szukając coraz to nowszych okazji, by coś w wolnym czasie stworzyć.Interesuję się literaturą, lubię oglądać filmy i seriale i nie wyobrażam sobie życia bez muzyki. By być na bieżąco z tym, co robią moi idole, siedzę na Twitterze praktycznie 24/7 i nie ukrywam, że prawdopodobnie jestem już uzależniona.Uchodzę za tzw. człowieka renesansu, lubię rozwijać się w różnych dziedzinach. Idąc do liceum, uznałam, że zgłębię tajniki przedmiotów ścisłych – tak znalazłam się na profilu biol-chem-mat, choć język polski i historia mają specjalne miejsce w moim sercu.Psychologia to mój konik, z nią także wiążę swoją przyszłość. Potrafię oglądnąć jeden serial milion razy, tylko po to aby od A do Z zanalizować zachowania, charakter i emocje bohaterów.
Udostępnij
Tagi
- Reklama -

Przeczytaj inne recenzje

- Reklama -

To może Cię zaciekawić

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię