Strona głównaPublicystykaKultura„Magia księżycowa” – kompendium wiedzy dla każdego!

„Magia księżycowa” – kompendium wiedzy dla każdego!

Magia księżycowa autorstwa D.J. Conway to prawdziwe kompendium wiedzy o magii księżycowej, które pomoże Wam konstruktywnie ukierunkować energię płynącą z faz Księżyca.

Wydawnictwo Kobiece powiększa ofertę o magiczne książki, które pozwolą Wam spędzić nadchodzący rok w spokoju i z wigorem. Odnowiona wersja Magii księżycowej D.J. Conway jest jedną z tych pozycji, więc zapewniam Was, że nie będziecie w stanie przejść obok niej obojętnie!

WPŁYW KSIĘŻYCA NA NASZE ŻYCIE

Księżyc wbrew pozorom ma na nas ogromny wpływ. Okazuje się bowiem, że w zależności od jego faz, pełni i nowiów, możemy zmieniać swoje zachowanie i czuć się inaczej niż zwykle.

Jak pisze autorka książki, według różnych badań pełnia księżyca może na przykład przynosić wiele dramatycznych zdarzeń.

„[…] w stanie Ohio, wyróżniono dziesięć kategorii przestępstw ściśle powiązanych z pełnią Księżyca. Są to gwałt, kradzież, napaść z bronią w ręku, włamanie, przywłaszczenie mienia, rabunek, kradzież samochodu, upojenie alkoholowe, zakłócenie porządku publicznego oraz wykroczenia przeciwko dzieciom i pozostałym członkom rodziny”.

Nów księżyca również jest takim czasem w cyklu księżycowym, podczas którego zauważa się wzrost nietypowych i zagrażających życiu zachowań. Dla mnie to niezwykle odkrywcze i interesujące, bo dopiero zaczynam swoją przygodę z astrologią i zodiakami.

magia księżycowa
fot. Klaudia Wróbel

KOMPENDIUM WIEDZY

Magia księżycowa zawiera wszystko, co miałam nadzieję przeczytać. W środku znajdziemy naprawdę wiele przydatnych rzeczy: dużo rytuałów, zaklęć, pysznych przepisów i masę porzekadeł.

Dodatkowo każdy rozdział odpowiada jednemu miesiącowi księżycowemu. Autorka rozpoczyna poszczególne części od dat i świąt, później streszcza historię danego miesiąca. Wymienia symboliczne duchy, zioła, zwierzęta i wiele innych czarodziejskich zagadnień, a także mitów o bóstwach, które wzbudzają ogromną fascynację.

A na tych, którzy dotrą do końca lektury, czekają też wspaniałe dodatki!

Przeczytaj również: „PIEŚŃ O ACHILLESIE” MADELINE MILLER – RECENZJA

OBY WASZ ROK BYŁ PEŁEN MAGII

Magia księżycowa jest jedną z ładniejszych książek, jakie widziałam. Już sama grafika, zarówno ta na okładce, jak i w środku, sprawia, że czujemy moc Księżyca. Zdecydowanie polecam tę pozycję wszystkim przyszłym czarownicom i fanom astrologii. Myślę, że ta lektura w komplecie z Czaromarownikiem uczyni wasz rok pełnym pozytywnej energii i entuzjazmu!

magia księżycowa
fot. Klaudia Wróbel

Interesujesz się tematem magii? Sprawdź recenzję „KSIĘGI ZAKLĘĆ I CZARÓW” DEVINA HUNTERA!

Klaudia Wróbel
Klaudia Wróbel
? So working on a little job in the night, That's forty dollars an hour when I see the light... ?
Okładka
10
Styl
9
Tematyka
10
Wyczerpanie tematu
10
Przydatność
10
Ujęcie tematu
9
Czytaj więcej recenzji
Może cię zainteresować

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Magia księżycowa autorstwa D.J. Conway to prawdziwe kompendium wiedzy o magii księżycowej, które pomoże Wam konstruktywnie ukierunkować energię płynącą z faz Księżyca.Wydawnictwo Kobiece powiększa ofertę o magiczne książki, które pozwolą Wam spędzić nadchodzący rok w spokoju i z wigorem. Odnowiona wersja Magii księżycowej D.J. Conway...„Magia księżycowa” – kompendium wiedzy dla każdego!

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.