Strona głównaFilmRecenzje seriali„The Falcon and the Winter Soldier”- odcinki 4-6 spojlery

„The Falcon and the Winter Soldier”- odcinki 4-6 spojlery

Serial Marvela The Falcon and the Winter Soldier doczekał się kolejnych odcinków, w tym finału. Wrażenia… są niezapomniane. Przyznaję to nie tylko jako wielka fanka Uniwersum Marvela, ale także obiektywnie patrząc na zarys fabuły, nieoczekiwane zwroty wydarzeń oraz umiejętności aktorskie. W mojej opinii: najlepszy serial MCU.

Jak pisałam w poprzednim wpisie, serial The Falcon and The Winter Soldier przedstawia kontynuację przygód świetnego duetu, jakim jest współpraca Sama Wilsona oraz Bucky’ego Barnesa. Dodatkowo w trakcie kolejnych odcinków pojawiają się świetnie zagrane postacie, takie jak Sharon — była agentka S.H.I.E.L.D., Ayo, którą znamy z Czarnej Pantery oraz… Zemo.

Antagonista

Baron Zemo jest postacią, która najbardziej zwróciła moją uwagę. Nie licząc głównych bohaterów w The Falcon and the Winter Soldier, którymi są Sam i Bucky. Każdy z fanów Marvela pamięta, jakie zamieszanie zrobił antagonista, pochodzący z Sokovii  w filmie Kapitan Ameryka: Wojna Domowa. Zabójstwo ojca T’challi — Króla T’chaki, było pierwszym elementem w jego układance. Chciał zniszczyć drużynę superbohaterów — Avengers. Wiedział jednak, że nie może się z nimi równać, więc spowodował w ich szeregach konflikt, który skończył się walką między nimi. Jak widzimy, Zemo jest nietuzinkową postacią. Kierował się zemstą za utraconą rodzinę, jednak skończył w więzieniu, z którego uwalnia go nie kto inny jak… Bucky Barnes. Były Zimowy Żołnierz odsuwa na bok dawne, tragiczne wydarzenia, jakie wyrządził mu Zemo i skupia się na współpracy z nim. Baron zgadza się na pomoc w zniszczeniu twórcy nowych serum super żołnierzy. Ale czy można mu ufać?

Powrót agentki

Tarcza Kapitana Ameryki wylądowała ponownie w bezpiecznych rękach. W serialu widzimy, jak Sam Wilson razem z Bucky’m ćwiczy z nią, aby w przyszłości być równie dobry, jak jej pierwszy posiadacz — Steve Rogers. Falcon niedługo później wykorzystuje nabyte zdolności. Razem z Bucky’m walczą przeciwko nowym super żołnierzom, w czym również pomaga im Sharon Carter — blond włosa, była pracownica agencji S.H.I.E.L.D. Niestety przez zaangażowanie w pomoc Kapitanowi Ameryce w filmie Civil War musiała uciec z kraju. Zaczęła obracać się w towarzystwie przestępców. Zaniechała tego, dopiero gdy spotkała Wilsona i Barnesa, którzy nie dość, że poprosili ją o pomoc, to również zapewnili, że otrzyma ułaskawienie i będzie mogła wrócić do Stanów Zjednoczonych bez żadnych problemów, czy komplikacji. W ostatnim odcinku dowiadujemy się, że otrzymała z powrotem swoją dawną posadę jako agentka. Ale niestety ludzie się zmieniają…

Najlepszy serial Marvela

Niesamowity! To jedno z niewielu słów, jakie przychodzą mi do głowy, gdy myślę o The Falcon and The Winter Soldier. Bezsprzecznie ląduje na liście moich ulubionych seriali. Sebastian Stan oraz Anthony Mackie, którzy zagrali tytułowe role, są znakomitymi aktorami. Idealnie oddają uczucia i temperament bohaterów. Zdecydowanie warto zagłębić się w uniwersum Marvela, chociażby dla tego serialu.


Jeśli jesteście głodni innego serialu Marvela, to warto zagłębić się w WandaVision!

Newsy o kulturze

Przeczytaj także

Zostaw komentarz

Wprowadź swój komentarz
Wprowadź swoje imię

Serial Marvela The Falcon and the Winter Soldier doczekał się kolejnych odcinków, w tym finału. Wrażenia... są niezapomniane. Przyznaję to nie tylko jako wielka fanka Uniwersum Marvela, ale także obiektywnie patrząc na zarys fabuły, nieoczekiwane zwroty wydarzeń oraz umiejętności aktorskie. W mojej opinii: najlepszy serial...„The Falcon and the Winter Soldier”- odcinki 4-6 spojlery

Dodaj do kolekcji

Brak kolekcji

Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej stworzone kolekcje.